Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie


W KALENDARZU LITURGICZNYM

Wyświetl czytania

Porządek mszy św.

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 

W TYGODNIU:

6.30, 8.00, 18.00

 

 

Kancelaria parafialna

Poniedziałek, czwartek:
9.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00

Wtorek, środa, piątek:
9.00 - 12.00


  • slide

Aktualności


Wsparcie dla Ukrainy (zbiórka darów, paczka dla Ukrainy, ochronka)

Wsparcie dla Ukrainy (zbiórka darów, paczka dla Ukrainy, ochronka)

W sobotę 21 maja pojedziemy z kolejnym transportem rzeczy koniecznych dla potrzebujących naszej pomocy na Ukrainie. Zabieramy ze sobą środki czystości, sanitarne, higieniczne, spożywcze oraz medyczne. Na chwilę obecną potrzeba środków opatrunkowych, bandaży, leków przeciwbólowych oraz artykułów spożywczych. Za każdy dar Siostra Michalina, w imieniu obdarowanych, składa nam serdeczne podziękowania.

*****************************

W dalszym ciągu zbieramy dary, które dostarczamy siostrze Michalinie, felicjance. Do salki w dalszym ciągu możemy przynosić:

  • środki czystości: mydła, proszki, pasty do zębów, szczoteczki, grzebienie,
  • sanitarne,
  • higieniczne,
  • żywność dla dzieci: mleko w proszku, kaszki itp. ubranka dla dzieci,
  • artykuły papiernicze, kredki, bloki, plastelinę,
  • baterie, latarki,
  • drobne zabawki dla małych dzieci.

*******************************

Nasza świetlica parafialna (ochronka) organizuje nieodpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat). Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00,
a w razie potrzeby dłużej. Z zajęć mogą korzystać obywatele Ukrainy, ale także „nasze dzieci”. Zapisy w świetlicy lub po tel. 669 371 281.

********************************

Dziękujemy  parafianom, którzy wyrazili chęć pomocy i zapisami gotowość przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy pod swój dach. W dalszym ciągu zachęcamy do takiego czynu miłosierdzia. Swoją gotowość można zgłaszać w naszej Kancelarii Parafialnej. Informacje, które będą potrzebne to: imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku (dom wolnostojący, kamienica, mieszkanie w bloku). Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Bardzo prosimy o rozważne podjęcie decyzji.

*********************************

Rozpoczęła się akcja Caritasu „Paczka dla Ukrainy” dla osób zainteresowanych taką formą pomocy. Paczka ma mieć konkretne wymiary i określoną zawartość. Wszystkie informacje na ten temat: co ma się znaleźć w tej paczce, w jakich ilościach oraz gdzie taką paczkę należy przynieść można uzyskać w Kancelarii Parafialnej.

*********************************

Informacje dla osób pochodzenia ukraińskiego o opiece duszpasterskiej oraz kontaktach z duszpasterzem obrządku wschodniego dostępne są w gablotce zewnętrznej.

Інформація для людей українського походження про душпастирську опіку та контакти з пастором східного обряду доступна у зовнішньому вітрині.

<< Wróć do poprzedniej strony


  • SECIM Rekolekcje
  • Misyjne.pl serwer od exone.pl
Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje