Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 22 MAJA 2022 ROKU

 

Dziś znów jesteśmy zaproszeni do Wieczernika, gdzie Pan Jezus mówi o miłości Ojca i zapowiada przyjście Ducha Świętego. Oczekując z nadzieją na spełnienie tych obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Archidiecezję na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry. Bóg zapłać za ofiary.

­­­­­­_______________________________________________________________________________

 

 • W czwartek przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie nasze Mamy zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o urodzaje,
  za pracujących na roli i cierpiących głód. Procesja z modlitwami i litanią do Wszystkich Świętych w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. W tych dniach nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30 w kościele. W poniedziałek procesja do kapliczki „Bądź wola Twoja”, we wtorek do kapliczki w parku przy ul. Katowickiej, a w środę po Mszy szkolnej do krzyża przy cmentarzu Świętej Jadwigi.
 • W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii ks. proboszcza Mariana Neugebauera, który głosić będzie Słowo Boże i poprosi o ofiarę na budowę kościoła Św. Jana Pawła II na Osiedlu Powstańców Śląskich.
 • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w środę 1 czerwca o godz. 18.00 na probostwie.  
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie przekazuje informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z XI Biegiem Carbo Asecura o Puchar Burmistrza Pszczyny. Bieg odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2022. Ograniczenie w ruchu planuje się w godz. 9.30 – 11.30. Więcej szczegółów oraz trasa biegu (ograniczenia) na stronie www.moris.pszczyna.pl
 • W nadchodzącym tygodniu Kancelaria Parafialna w poniedziałek i w piątek będzie nieczynna. Bardzo prosimy wszystkie sprawy załatwiać we wtorek, środę i czwartek w godzinach urzędowania kancelarii. W sprawach nadzwyczajnych prosimy dzwonić na probostwo.
 • W każdą sobotę o godz. 20.30 odmawiamy w kościele przed Najświętszym Sakramentem Różaniec. Modlimy się przede wszystkim o pokój na świecie, a obecnie szczególnie na Ukrainie. Zapraszamy wszystkich, kościół jest otwarty od 20.15.
 • Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci można nabyć w zakrystii.

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje