Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 


NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 maja 2020 roku

 

Przeżywana dziś tajemnica Wniebowstąpienia Pańskiego ukazuje nam cel naszego życia – niebo. Na drodze do tego celu Pan Jezus zostawił nam znaki swojej obecności: Sakramenty Święte i Ewangelię. Wprowadzeni przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła słuchajmy Słowa Bożego i uświęcajmy się na drodze zbawienia.

                                                                                                      

Dzisiaj, Ks. Arcybiskup odprawi w Katowickiej Katedrze o godz. 12.00 Mszę świętą w intencji małżeńskich jubilatów. Zachęcamy, żeby wszyscy, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze małżeńskie uczestniczyli w tej Eucharystii przez transmisję radiową (Radio eM) lub internetową.

W przyszłą niedzielę w modlitwach swoich będziemy się łączyć z sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Stan epidemii uniemożliwił zorganizowanie dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Mszę świętą, którą odprawi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc będą transmitowały: TVP 3 Katowice, TVP Polonia, Radio eM, Radio Katowice, Radio Piekary i internet. Słowo Boże wygłosi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś w Łodzi.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po Mszy świętej o godz. 8.00.

We wtorek przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie nasze Mamy zostanie odprawiona
o godz. 8.00.

W piątek 29 maja o godz. 15.30 Msza święta w intencji: „Z okazji 30. rocznicy Samorządu Terytorialnego z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Pszczyńskiej i wszelkie potrzebne łaski.”

W najbliższą sobotę, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00 Msza świętą
z rozbudowaną Liturgią Słowa (na wzór Wigilii Paschalnej) za wszystkie grupy parafialne. Modlić się będziemy o Dary Ducha Świętego dla Zgromadzeń Zakonnych Sióstr Felicjanek i Boromeuszek, kapłanów, Grup Formacyjnych, Modlitewnych i Apostolskich naszej Parafii.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 20.30. Modlitwą ogarniamy całą naszą Parafię, pamiętamy o chorych i seniorach oraz o wszystkich, którzy w czasie epidemii w jakikolwiek sposób pomagają potrzebującym pomocy. Od dzisiejszej niedzieli intencją modlitewną ogarniemy mieszkańców poszczególnych dzielnic Parafii.

Przypominamy, że uczestnicząc we Mszy świętej należy zachować przyjęte zasady bezpieczeństwa: zasłaniamy usta i nos, odległość między osobami powinna wynosić przynajmniej dwa metry, usilnie zalecamy przyjmowanie Komunii świętej na rękę. Przypominamy również, że we Mszach świętych może uczestniczyć ograniczona ilość osób (1 osoba na 10 m2). Ten przepis dotyczy także Mszy świętych pogrzebowych, w których przede wszystkim powinna uczestniczyć najbliższa rodzina osoby zmarłej. Gdy jest więcej osób włączamy głośniki zewnętrzne.

Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci można zakupić w zakrystii. Do odbioru jest również Biuletyn Parafialny.