Ułatwienia dla słabowidzących

Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24.10.2021

Bartymeusz, z dzisiejszej Ewangelii, został uzdrowiony ze ślepoty, bo uwierzył. Zgromadzeni na Eucharystii również możemy doświadczyć uzdrawiającej mocy Pana Jezusa. Słuchając Jego słowa i przyjmując Ciało Pańskie w komunii świętej przygotujmy miejsce Temu, który może nas uzdrowić
z wszelkich dolegliwości ducha i ciała.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za ofiary.

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Zachęcamy do osobistej i wspólnotowej modlitwy za misje i misjonarzy.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dziś o 15.00, a w tygodniu o 17.15.
 • Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 Zespół Kameralny „Con fuoco” dziękuje za 30 lat istnienia.
 • Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach z prasą. Zwracamy się z prośbą o czytelne wypisywanie tych kartek.
 • W związku z przypadkami uszkodzeń pomników (przez naturę lub wandalizm) pragniemy przypomnieć, że ubezpieczenie OC cmentarzy nie obejmuje tych strat. Dlatego informujemy, że każdy właściciel pomnika na cmentarzu może dobrowolnie i indywidualnie ubezpieczyć swoją własność od tego typu szkód. Prosimy również sprawdzić aktualną rezerwację miejsc grobowych.
 • W każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec do kościoła.
 • Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Msza święta z udzielaniem chrztu w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 • Przypominamy, że w czasie pandemii, również w kościołach, obowiązują nas przepisy określone przez Sanepid. Dlatego prosimy, żeby w czasie Mszy świętych i nabożeństw mieć założone maseczki zasłaniające usta i nos oraz dezynfekować ręce.
 • W zakrystii można zakupić prasę katolicką. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać między innymi bardzo ważny artykuł o Eucharystii: „Liturgia nie jest prywatna”; o słudze Bożym oczekującym na beatyfikację – papieżu Janie Pawle I. Biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, w wywiadzie przedstawia szczegóły wizyty „ad limina apostolorum”. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z komiksem o słudze Bożym ks. Janie Masze.
   
 • Ogłoszenie dodatkowe: Powiat Pszczyński wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje akcję humanitarną dla uchodźców znajdujących się w placówkach przy granicy oraz w terenie. Dary rzeczowe będą przyjmowane przez harcerzy wolontariuszy w domie parafialnym – budynek przy kościele Podwyższenia Krzyża przy ul. Skłodowskiej-Curie 1 w Pszczynie od 27.10 do 03.11 w godzinach 15.00 – 18.00. Szczegóły w gablotce zewnętrznej kościoła

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje