Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

na XV niedzielę zwykłą - 14 lipca 2024 roku

 

Pobierz PDF

 

Pan Jezus wysyła Apostołów z misją głoszenia Królestwa Bożego. Ta misja trwa nieustannie przez wieki i będzie trwać aż do skończenia świata. Otwórzmy nasze serca na Boże Słowo, które przez dzisiejszych apostołów kieruje do nas.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

________________________________________________________________________________

 • Nieszpory niedzielne i nowenna przed Świętem MB Szkaplerznej dziś o godz. 15.00.
 • Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę 20 lipca o godz. 19.00 w salce.
 • W III piątek miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 8.30. Kolekta przeznaczona będzie na Parafialny Fundusz Stypendialny.
 • Na prośbę ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa SAC w przyszłą niedzielę poprosimy o ofiary na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która przeszła nad naszym regionem
  19 czerwca. Zbiórka pieniężna zostanie przeprowadzona przed Kościołem.
 • Spotkanie Bractwa Szkaplerznego we wtorek 16 lipca po Mszy świętej o godz. 8.00 w salce.
 • Już dziś informujemy, że pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się
  w poniedziałek i wtorek ostatniego tygodniu wakacji (czyli 26 i 27 sierpnia). Zapisy na listę oraz szczegóły zostaną ogłoszone po pielgrzymce do Czernej, czyli w przyszłą niedzielę.
 • Zwracamy się do Parafian z prośbą o pomoc w organizacji życia naszej wspólnoty parafialnej. Potrzebujemy osoby do pomocy w zakrystii oraz w sprzątaniu kościoła. Osoby, które mają więcej czasu, są w wieku emerytalnym i chciałyby się podjąć tych zadań proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
 • W każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na wieczorny Różaniec przed Najświętszym Sakramentem o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej i w innym miejscach, gdzie toczą się wojny.
 • Z ogłoszeń gospodarczych. Otrzymaliśmy pozwolenie budowlane ze Starostwa Powiatowego na prace w krypcie grobowej naszego kościoła. Pozwolenie musi się jeszcze uprawomocnić. Systematycznie będziemy informowali, na jakim etapie prac jesteśmy. Obecnie podejmujemy starania o dotacje na ten cel. Są również ciągle prowadzone prace konserwatorskie figur Ogrójca i Krzyża za wschodniej ścianie kościoła. W czwartek minionego tygodnia odbyła się Komisja Konserwatorska dotyczące tego zagadnienia.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi artykuły o zadaniach i misji jałmużnika biskupiego.

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje