Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.06.2019

„Bojaźń Pańska początkiem mądrości” (Ps 111, 10). Bojaźń Boża nie jest lękiem przed Bogiem, ale znakiem pokory i zaufania. Otwiera nas na dziękczynienie i uwielbienie. Uczestnicząc we Mszy świętej z bojaźnią, robimy w sercu miejsce Bogu i Jego łasce. Trwajmy w jedności przed Panem otwierając przed Nim nasze serca.

Odpowiadając na apel ks. biskupów, dziś po każdej Mszy świętej odśpiewamy przed Najświętszym Sakramentem suplikacje za zniewagi i profanacje, które miały miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary. 

 

**************************

Pamiętajmy w modlitwach o naszych pielgrzymach, którzy od wczoraj wraz z ks. Andrzejem wędrują na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymuje, podobnie jak w ubiegłym roku, ponad 150 osób.

Wyjazd autokarów do Częstochowy w środę 26 czerwca o godz. 6.15 z parkingu przy ul. Wojska Polskiego. O godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu będzie sprawowana Msza święta w intencji pielgrzymów pieszej i autokarowej pielgrzymki. Po Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową. O godz.14.00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów na wspólne śpiewanie i godzinę świadectwa. Powrót do Pszczyny planowany jest na 18.30. Pielgrzymka zakończy się nabożeństwem w kościele.

W piątek obchodzimy uroczystość NSPJ. Nabożeństwo ku czci NSPJ o go 8.30.

W poniedziałek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W sobotę uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszy świętej. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – jako świętopietrze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: budującym ołtarze, składającym ofiary duchowe i materialne, pocztom sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, służbie liturgicznej i porządkowej, uczestniczącym w procesji, wszystkim, którzy udekorowali okna mieszkań. Bóg zapłać Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji.

Zapraszamy codziennie do piątku włącznie do udziału w procesji oktawy Bożego Ciała po wieczornej Mszy, a dziś po Nieszporach. Prosimy panów, szczególnie ojców dzieci komunijnych z tego roku do niesienia baldachimu.

Kancelaria Parafialna przyjmuje intencje mszalne dla księży na okres wakacyjnych urlopów.

Od poniedziałku Msze święte w naszym kościele w porządku wakacyjnym, czyli o 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 11.00, a nadto w poniedziałek  i  w czwartek 16.00 – 17.00.

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce.

W naszym kościele codziennie o 7.20 odmawiany jest wspólnie różaniec. Zachęcamy wszystkich, którzy przychodzą na Mszę świętą poranną do włączenia się w tą modlitwę. Matka Boża zapewnia nas, że każdy kto do ręki weźmie różaniec i pobożnie go będzie odmawiał, nie pozostanie bez Jej opieki.

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w soboty od 17.00.

Na czas wakacyjny proponujemy ciekawe artykuły w Gościu Niedzielnym. Dziś szczególnie dwa tematy: o ojcostwie i dorastaniu do niego oraz o Najświętszym Sakramencie, Bożym Ciele w historii i współcześnie.

Wszystkim, którzy rozpoczynają swoje wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, radości z planowanych wypraw i bezpiecznego podróżowania oraz powrotów.