Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA - 13.10.2019

 

„Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest bowiem wola Boga względem was” – mówi św. Paweł. Wdzięczność jest postawą wynikającą nie z tego, ile dostaliśmy, ale z tego, że wszystko co mamy jest darem Bożej dobroci. Taka postawa mobilizuje nas do aktywnego dzielenia się tym wszystkim, co zostało nam podarowane przez Boga.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

Zapraszamy dziś na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo fatimskie. W dzisiejszą niedzielę różańca o 15.00 nie będzie.

Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed Kościołem młodzież przeprowadzi zbiórkę pieniężną na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We wtorek po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

W środę 16 października po Mszy o godz. 8.00 spotkanie formacyjne Rodziny Franciszkańskiej. Na spotkaniu będzie obecny o. Maciej OFM.

Zwracamy się z prośbą do rodziców aby posyłali dzieci na Msze święte szkolne w środę o godz. 17.00.

W III piątek miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 8.00. Kolekta będzie przeznaczona na Parafialny Fundusz Stypendialny.

Spotkanie Kapituły Parafialnego Funduszu Stypendialnego w czwartek o godz. 18.45 na probostwie.

W przyszłym roku w drugiej połowie lipca chcemy zorganizować autokarową  pielgrzymkę do Włoch. W planie pielgrzymki jest: Mediolan, Magenta i Mesero (miejsca urodzenia i pochówku św. Joanny Beretty Molli), Siena, Rzym, Neapol (miejsce życia, działalności i pochówku ks. Dolindo Ruotolo), Sanktuarium Różańca Świętego w Pompejach, Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Cascia, Manopello, Asyż, Bolonia. Na wstępną listę można się zapisać w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym o godz. 16.00 zapraszamy na wieczór poezji świętych pt. „Świętymi bądźcie”.

W piątek 18 października w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Po Mszy Wieczór Uwielbienia pt. „Moja droga do Maryi” ze świadectwem p. Urszuli, formatorki w świeckim zakonie Karmelitów Bosych.

Wieczory Uwielbienia w Łące – 14 października (poniedziałek) i w Porębie – 23 października (środa). Początek o godz. 18.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać, że Kościół katolicki i duchowni w Polsce płacą podatki. Jest też ciekawy artykuł o kanonizacji angielskiego konwertyty kard. Johna Henry’ego Newmana.