Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.08.2019

Gromadząc się na Mszy świętej niedzielnej usłyszymy słowa Pana Jezusa: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Niech ogień Boży wypali w nas to, co jeszcze jest złe w nas i zapali do większej gorliwości w służbie Bożej.

Dziś, u Matki Bożej w Piekarach gromadzą się panie i dziewczęta archidiecezji. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich pielgrzymów i prośmy o łaski dla pątniczek oraz całego Kościoła Katowickiego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary. 

 ____________________________________________________________________

           

Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.     

W sobotę wyruszy 8. Piesza Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza święta dla pielgrzymów o 6.30.

Zapraszamy również do udziału w autokarowej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej  w dniach 26 i 27 sierpnia. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Wojska Polskiego.

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00. Msza święta z udzielaniem chrztu świętego w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 (wyjątkowo nie o 12.00, a o 10.30).

Msze święte za mieszkańców naszego Miasta z okazji Dni Pszczyny oraz w intencji nowej Rady Królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie jak również za Braci i ich rodziny, zostaną odprawione w przyszłą niedzielę o godz.12.00.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata NMP z Katowic, który wygłosi Słowo Boże i zaproponuje nam nabycie Kalendarza Misyjnego na rok 2020.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć po Mszy świętej.