Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie


NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA - 2 sierpnia 2020 roku

„Jam jest chleb życia” – mówi do nas Pan Jezus. Uczestnicząc we Mszy świętej podziękujmy Mu, że przychodzi do nas, aby zaspokoić głód naszych serc. Dziękujmy za Jego bliskość i rzeczywistą obecność w kruchych postaciach chleba i wina.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za ofiary.                    

 

Nieszpory dziś o godz. 15.00.

W dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, jednocześnie odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu, czyli: spowiedź sakramentalna, Komunia święta i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe w czwartek o 8.30, a do NSPJ w piątek o 8.30. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w czwartek i piątek dodatkowo od 17.00. Msze święte w I czwartek i I piątek również o godz. 6.30.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z Apelem Jasnogórskim w każdą sobotę o godz. 20.30 do naszego kościoła.

Osoby, które są gotowe podjąć abstynencję w miesiącu sierpniu, mogą swoje zobowiązanie wpisać do księgi trzeźwości w zakrystii.

W czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msza święta w intencji Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej w sobotę o godz. 8.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kościele lub w zakrystii. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły o katedrach oraz sposobie odczytywania ich symboliki. Jest również próba określenia jak ma wyglądać duszpasterstwo parafialne w XXI wieku.