Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

NA UROCZYSTOŚĆ ZMIARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019

Pan zmartwychwstał i jest z nami. Apostołowie dopiero w pustym grobie zrozumieli, że ich Nauczyciel Jezus Chrystus, dokonał tego co zapowiadał im wiele razy. Pokonał śmierć i żyje.

 

**************************

- Zapraszamy na uroczyste nieszpory dziś o godz. 15.00, które kończą Triduum Paschalne. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece (paschaliki).

- Jutro, w drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Zapraszamy również na nieszpory. Kolekta w II święto wielkanocne przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

- II Niedzielę Wielkanocną – święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Jest to także święto patronalne „Caritas”. Tegoroczne święto „Caritas Archidiecezji Katowickiej” odbędzie się w bazylice Świętego Wojciecha w Mikołowie w sobotę 27 kwietnia. W ramach spotkania: o godz. 11.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i nauka stanowa; o godz. 12.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Do wspólnego świętowania zapraszamy: Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas wraz z opiekunami, oraz pracowników i podopiecznych.

- Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego do soboty włącznie po Mszy świętej o godz. 8.00.

- We wtorek 23 kwietnia w kościele na Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej w Pszczynie odbędzie się Konwent Wielkanocny, czyli wielkanocne spotkanie kapłanów dekanatu.

- Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz18.45.

- Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego. Bóg zapłać naszym kapłanom za posługę sakramentalną w konfesjonale oraz przygotowanie liturgii, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, służbie liturgicznej, lektorom, panom organistom, panom kościelnym. Bóg zapłać wszystkim świeckim parafianom za aktywne zaangażowanie w liturgię Triduum, zespołowi „Con Fuoco” za ubogacenie liturgii śpiewem. Bóg zapłać Siostrze Irenie za udekorowanie kościoła, ciemnicy i Bożego Grobu oraz p. Wiśniewskim za ofiarowanie kwiatów. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych świętych dni, serdeczne Bóg zapłać!

- Przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobowego na naszych cmentarzach po upływie 20 lat od ostatniego pochówku. O ewentualnej rezygnacji z miejsca grobowego prosimy poinformować Kancelarię Parafialną.

-  Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się 3 maja na Rynku. Wzorem lat ubiegłych, bardzo prosimy o dostarczanie fantów na Festyn na probostwo.

- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz świąteczny numer Wiadomości Parafialnych.

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom oraz naszym Gościom życzymy prawdziwej wiary w to, że Chrystus zmartwychwstał i pokonał śmierć! Niech ta wiara napełni nasze serca pokojem i ufnością, że jesteśmy również przeznaczeni do życia, a nie śmierci, a nasza codzienna praca ma głęboki sens!

 Życzymy również pełnych pokoju u ciepła rodzinnych spotkań przy wielkanocnym stole.