Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie


NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁA - 26 stycznia 2020 roku

 

Pan Jezus zwraca się z zaproszeniem do pójścia za Nim do tych, których później nazwie Apostołami. Oni nie zastanawiali się, nie odkładali decyzji, ale zostawili wszystko i poszli za Nim. Dziś też zaprasza na drogę powołania kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Odpowiedź na to zaproszenie jest wolną decyzją, a rodzi się na modlitwie i Eucharystii. Ogarnijmy swoimi modlitwami tych, których Pan Jezus wzywa, aby nie tylko usłyszeli Jego głos, ale odważnie i wielkodusznie odpowiedzieli na to zaproszenie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.

____________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na nieszpory dziś o godz. 15.00. Od dziś – Niedzieli Słowa Bożego, w ramach nabożeństwa popołudniowego będziemy mogli wsłuchać się w komentarz biblijny do tekstów Pisma Świętego. Będzie to szczególna okazja, by lepiej poznać Pismo Święte i zachęta do osobistej lektury Słowa Bożego.

Spotkanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę ewangelizacyjną Cyryl i Metody we wtorek 28 stycznia o godz. 18.45  w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą swoją otoczmy Siostry Felicjanki i Boromeuszki od lat obecne w naszymi mieście i parafii. Prośmy także o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego. Msza święta w intencji Sióstr Boromeuszek i Felicjanek o godz. 7.00. Na każdej Mszy świętej będziemy święcić gromnice. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Poświęcenie świec dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę na Mszy o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na wspólne śpiewanie Godzinek o NMP o godz. 7.30 (z organami). Po Mszy świętej o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wynagradzające za grzechy. Od tego dnia chcemy wprowadzić w parafii zwyczaj praktykowania I sobót miesiąca.

Chorych i wiekiem osłabionych parafian chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia chorych do czwartku wieczora w kancelarii.

Od jutra Msze święte w tygodniu o 6.30, 8.00 i 18.00 (w środy o 17.00). Kancelaria Parafialna będzie czynna jak przed feriami, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00, w poniedziałki i czwartki jeszcze od 15.00 do 17.00.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie organizuje wyjazd do Rzymu w dniach od 14 – 19 maja na obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji w niedzielę 17 maja papież Franciszek odprawi Mszę świętą na placu św. Piotra w Watykanie. Koszt 1550 zł. i 50 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci można nabyć wychodząc z kościoła.