Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 27 LISTOPADA 2022 ROKU

 

Pobierz PDF

 

Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem Jezusem w chwale. On sam zapowiada swoje powtórne przyjście i chce nas pobudzić do czujności. Niech każda Eucharystia budzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

_____________________________________________________________________________

 • Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 15.00.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent czyli czas przygotowania do Bożego Narodzenia oraz spotkania z Chrystusem na końcu czasów. Msze święte roratnie będziemy odprawiali w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, z szczególnie małe dzieci z rodzicami. Dzieci niech przychodzą na roraty z lampionami. Zapraszamy również do udziału w porannej Mszy Świętej (o 6.30), która będzie miała formę Rorat dla dorosłych. W klimat Rorat wprowadzą nas tradycyjne pieśni i seria kazań związana z tematem rozpoczętego Roku Duszpasterskiego "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Na Roraty przynosimy oczywiście świece lub lampiony. 
 • W przyszłą niedzielę 4 grudnia zapraszamy Dzieci Maryi na dekanalny dzień skupienia przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Początek o godzinie 13.00. 
 • W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny (w cenie 3 i 5 zł) oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas (10,00 małe, 16,00 duże)
 • Od dziś organizujemy drugą już akcję Aniołek. Każdy, kto będzie chciał włączyć się w akcję charytatywną, będzie mógł zabrać ze sobą aniołka i do 11 grudnia przynieść opisaną paczkę na probostwo. Z produktów, które zostaną dostarczone (z Aniołków), parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla naszych Parafian, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną w sobotę 17 grudnia.
 • Zbieramy również dary dla dzieci z Kosowa na Ukrainie, gdzie pracuje Siostra Michalina – Pszczynianka, z których będą zrobione paczki na Święta. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Zachęcamy do podejmowania aktów pokutnych w Adwencie. W zakrystii można zapisać swoją gotowość do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innych używek w Parafialnej Księdze Abstynenckiej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o 8.30, ku czci NSPJ w piątek o godz. 8.30, a wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o 8.30. Zapraszamy do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 • Msza święta Barbórkowa w intencji Górników, za ich rodziny oraz za zmarłych Górników, w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w naszym kościele. Po Mszy świętej rodzinne spotkanie z Górnikami w salce.
 • Zachęcamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej, którą kończymy Apelem Jasnogórskim o pokój na świecie i na Ukrainie w każdą sobotę o 20.30
 • Plan kolęd w gablotce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W aktualnym numerze znajdziemy kalendarz na rok 2023 oraz bardzo ciekawy artykuł o spowiedzi świętej dzieci w odpowiedzi na lewicowe postulaty, aby dzieci nie spowiadać. Zachęcamy również do zakupu Zdrapki Adwentowej. Jest to rodzaj kalendarza adwentowego dla młodzieży i dorosłych. Każdego dnia Adwentu odkrywamy jedno pole pod którym kryje się zadanie na dany dzień. Pomoże nam to w lepszym wykorzystaniu czasu Adwentu i jego duchowym przeżyciu. Cena Zdrapki 3 zł. 

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje