Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie


NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 5 kwietnia 2020 roku

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W tym roku będzie to zupełnie wyjątkowy czas, który pozwoli nam na pogłębioną refleksję nad tymi wydarzeniami zbawczymi. Pójdźmy w pokorze za Panem Jezusem do Jerozolimy, Betanii, Wieczernika, na Górę Oliwną, ale i do pustego grobu, gdzie Aniołowie i nam powiedzą, że nie mamy szukać Żyjącego wśród umarłych.

Zapraszamy na liturgię Wielkiego Tygodnia przez transmisję internetową. Dziś Msze święte o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Gorzkie Żale o godz. 15.00. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę transmisja o 8.00. Modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski codziennie o 20.30. Do tej modlitwy wzywają nas dzwony o 20.15.

Wielki Czwartek: o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Wielki Piątek: o 8.00 kapłani w Kościele odmówią tzw. Ciemną Jutrznię. O 9.00 Droga Krzyżowa. O 16.45 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 17.00 odprawimy Liturgię Męki Pańskiej.

W Wielki Piątek obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Zachęcamy do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota: o 8.00 kapani w Kościele odmówią Ciemną Jutrznię. O 19.45 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 20.00.

 

Paschaliki Caritas, które co roku zapalaliśmy na naszych stołach wielkanocnych można zakupić w kościele. Ofiarę za paschaliki (6,00 zł) można złożyć do skarbony w Kaplicy Adoracji NS.

 

Od Niedzieli Palmowej do 2. Niedzieli Wielkanocnej ustaje wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy łączą się z nami w Mszach świętych oraz modlitwach i nabożeństwach transmitowanych przez Internet. Dziękujemy również wszystkim, którzy w tym czasie wspierają materialnie naszą Parafię przesyłając swoje ofiary na parafialne konto bankowe.

 

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w wersji elektronicznej. Można również zaprenumerować GN i otrzymywać jego papierową wersję przez Pocztę. Wielkanocny numer naszych Wiadomości Parafialnych dostępny drogą elektroniczną na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

Ks. Arcybiskup zachęca, aby w miarę swoich możliwości włączyć się w akcję zakupu respiratorów do naszych szpitali. Dla zainteresowanych podajemy numer rachunku bankowego: Caritas Archidiecezji Katowickiej, 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 – tytuł wpłaty: OFIARA – KORONAWIRUS.

 

Zbliżające się Święta Wielkanocne skłaniają nas do częstszego odwiedzania grobów naszych bliskich. To zrozumiała i bardzo chwalebna praktyka. Zwracamy się jednak z gorącą prośbą, aby w czasie stanu epidemii, ograniczyć do minimum nawiedzanie naszych cmentarzy. Niech modlitwa za naszych zmarłych w domach rodzinnych oraz przy Wielkanocnym stole będzie wyrazem łączności z tymi, którzy nas poprzedzili do Niebieskiej Ojczyzny.