Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 17.02.2019.

 

W modlitwie Kolekty usłyszymy dziś słowa: „Boże, Ty chcesz przebywać w sercach prawych i  szczerych, daj, abyśmy z pomocą Twojej łaski stali się godnym mieszkaniem dla Ciebie.” Budujmy zatem mieszkania dla Boga w naszych sercach żyjąc błogosławieństwami, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

************************************

- Na nieszpory zapraszamy dziś o godz. 15.00.

- Dzisiejszą niedzielą alumni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Święcenia odbędą się w sobotę 23 lutego. Kandydatów do diakonatu oraz ich rekolekcjonistę polecamy modlitwie wiernych. Módlmy się również gorąco o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- We wtorek 19 lutego po Mszy świętej porannej odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

- W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii Rycerza Kolumba, p. Tadeusza Tyca, który opowie, kim są Rycerze Kolumba, czym się zajmują w Kościele i w parafiach oraz zaprosi panów na spotkanie informacyjne do salki.

- Spotkanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę ewangelizacyjną Cyryl i Metody we wtorek, 19 lutego, o godz. 18.45 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

- Jeszcze w drugim tygodniu ferii Kancelaria Parafialna będzie czynna jak w czasie wakacji, czyli w od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 11.00, a w poniedziałek i czwartek dodatkowo w godz. 16.00 – 17.00.

- W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać między innymi: o modlitwie, która kształtuje człowieka i pomaga mu w dążeniu do dobra i świętości; a w dodatku katowickim o zupełnie wyjątkowym kapłanie, moderatorze Ruchu Światło-Życie i proboszczu parafii Św. Jadwigi w Chorzowie, ks. Henryku Markwicy w 20. rocznicę jego śmierci.

- Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom oraz wszystkim wypoczywającym na feriach życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku i radosnego powrotu do codziennych obowiązków.