Ogłoszenia


 

Ogłoszenia duszpasterskie

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁA - 7 SIERPNIA 2022 ROKU

 

Pobierz PDF

 

Wewnętrzna wolność ucznia Pańskiego to jednocześnie myślenie o wieczności i oczekiwaniu na przyjście Pana. Eucharystia jest pomostem między tym co na ziemi i tym co w niebiosach. Świadomie uczestnicząc w Eucharystii już przygotowujemy swoją doczesność do wieczności.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za ofiary.

_________________________________________________________________________


 

Nieszpory dziś o godz. 15.00.

Msza święta za chorych, niepełnosprawnych, seniorów oraz czcicieli MB Fatimskiej w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy Różaniec Fatimski i procesja. W przyszłą sobotę nie będzie Różańca i Apelu Jasnogórskiego o 20.30.

Kobiety i dziewczęta zapraszamy do udziału w autokarowej Pielgrzymce do Matki Bożej Piekarskiej w niedzielę 21 sierpnia. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł. Dla uczestniczek pielgrzymki będą przygotowane miejsca siedzące w bezpośredniej bliskości ołtarza.

Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 29 i 30 sierpnia. Na pielgrzymkę można też się udać na jeden dzień. Zapisy przyjmuje Kancelaria. Koszt wyjazdu na jeden dzień 45 zł, a na dwa dni z noclegiem 90 zł.

Już dziś informujemy, że Msza święta w Pszczyńskim Skansenie odbędzie się w poniedziałek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia (uroczystość zwana inaczej Matki Bożej Zielnej) o godz. 10.30. W naszym kościele o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Pszczyny. Po tej Mszy świętej zostanie zasadzony na skwerze przy kościele dąb poświęcony przez Papieża Franciszka. Akcja „Sadzenie 100 dębów na 100 lecie Powstań Śląskich i przyłączenia Śląska do Ojczyzny” jest inicjatywą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W dniach 17 – 30 sierpnia w Stajniach Książęcych (w godzinach otwarcia) można będzie zwiedzić wystawę Historia Biblii. Szczegóły na plakacie.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy malowanie i renowację wnętrza naszego kościoła. Prace zaplanowano do Bożego Narodzenia. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Prasę katolicką można zakupić w zakrystii. Można też zakupić kalendarz ścienny wydany przez Gościa Niedzielnego (w cenie 10.00 zł)

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje