Felicjanki


 

Siostry Felicjanki

 

Strona internetowa zgromadzenia: www.felicjanki.przemysl.pl


Pragniemy, «Aby przez wszystkoi od wszystkich Bóg był znany,kochany i wielbiony»Jesteśmy duchowymi córkami bł. Marii Angeli Truszkowskiej.Wezwane przez Boga współpracujemy z Chrystusemw duchowej odnowie świata i czynimy wszystko, by być wiarygodnym znakiem nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka.


Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego świętego Franciszka (Siostry Felicjanki) powstało w Warszawie w 1855 roku, w okresie rosnącego ucisku narodowego, dając odpowiedź na zapotrzebowanie ówczesnego społeczeństwa. Zgromadzenie zostało założone przez bł. Marię Angelę – Zofię Truszkowską przy współpracy i kierownictwie duchowym bł. o. Honorata Koźmińskiego, kapucyna. W roku 1899 – przed śmiercią Założycielki – Zgromadzenie zostało zatwierdzone przez Stolicę Świętą. W 2005 roku obchodziliśmy 150-tą rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.


Błogosławiona M. Angela Truszkowska żyła w latach 1825 - 1899. W młodości chcąc służyć ubogim i opuszczonym dzieciom, założyła Instytut św. Feliksa, który niebawem stał się kolebką Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. W testamencie przekazała swoim duchowym córkom:

Regułę św. Franciszka jako wzór życia i postępowania

Umiłowanie Eucharystii i adoracji wynagradzającej (w Domu Prowincjalnym mamy przywilej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu)

Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny

Miłość do Kościoła świętego i gotowość do służby ubogim, wdzięczność Bogu i ludziom na wzór św. Feliksa z Kantalicjo.


DOM LOKALNY SIÓSTR FELICJANEK P.W. MATKI KOŚCIOŁA W PSZCZYNIE
PL. KS. J. KUCZERY 3
43-200 PSZCZYNA
Tel. 032 210 14 01
E mail: felicjanki.pszczyna@op.pl


Siostry Felicjanki rozpoczęły swoją posługę w Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie w lipcu 1985 roku. Liczba sióstr pracujących w Parafii zmienia się zależnie od potrzeb.

PRZYJMUJĄC DAR FLICJAŃSKIEGO POWOŁANIA Wybieramy Boga – jako najwyższą miłość Przyjmujemy franciszkańską drogę życia Ewangelią według charyzmatu Bł. Matki Angeli Truszkowskiej Pragniemy wszystko czynić zgodnie z hasłem: „WSZYSTKO PRZEZ SERCE MARYI NA CZEŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU”

Strona wykorzystuje do ustawien jezykowych pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki te nie zawieraja danych osobowych i nie zmieniaja konfiguracji komputera.  Rozumiem  Dodatkowe informacje